Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Kościół pw. Św. Mikołaja

(skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Olsztyńskiej)

Zbudowany w latach 1736 – 1741 na podstawie zezwolenia biskupa Krzysztofa Szembeka, na miejscu gdzie niegdyś znajdował się cmentarz dla przestępców z drewnianą kaplicą pw. Św. Mikołaja. Kościół posiada barokowe ołtarze z lat 1600 i 1700 oraz ciekawy wystrój wnętrza. Do 1945 roku kościół pełnił rolę kaplicy szpitalnej. Obecnie jest świątynią parafialną obrządku ukraińsko – bizantyjskiego.

Z Wikipedii: należy d0 Parafii Świętego Mikołaja w Dobrym Mieścieparafia greckokatolicka w Dobrym Mieście, w dekanacie olsztyńskim archieparchii przemysko-warszawskiej. Założona w 1958

Kościół Świętego Mikołaja - Dobre Miasto

Źródło http://www.dobremiasto.com.pl/pic/greko2.jpg

 

3 odpowiedzi na „Kościół pw. Św. Mikołaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


dwa − = 1

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony : 60
Total Hits : 268648
Your IP Address: 54.173.214.227