Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Baszta Bociania położona jest kilkanaście metrów od drogi nr 51 z Olsztyna w kierunku Bartoszyc. Baszta Bociania to pozostałość po średniowiecznych murach. Nazwa pochodzi od gnieżdżących się na jej szczycie do niedawna bocianów – bociany niezadowolone z remontu dachu postanowiły zmienić okolice na bardziej przyjazne.

Baszta Bociania to jedyny dobrze zachowany fragment średniowiecznych murów. Odremontowana w latach 1970 – 1973. Obecnie mieści się tu siedziba Oddziału Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Pojezierze”. W środku muzeum historii Dobrego Miasta. Można tu obejrzeć między innymi zobaczyć na fotografiach jak wyglądało Dobre Miasto, zanim w 1945 roku jego centrum nie spalili radzieccy żołnierze. W sezonie letnim organizowane są tu liczne wystawy.

Idąc od Baszty Bocianiej ulica Grunwaldzką dojdziemy po kilkudziesięciu metrach do ulicy Malczewskiego, gdzie stoją szczątki ruin drugiej baszty. 

2 odpowiedzi na „Baszta Bociania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


osiem − 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym Mieście



Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony :
Total Hits : 268694
Your IP Address: 54.173.214.227