Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Starostwo powiatowe w Olsztynie zakończyło w poniedziałek kontrolę w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej. Pracownicy szpitala  w Dobrym Mieście oskarżyli swoją dyrektorkę o mobbing. Starostwo nie chce na razie ujawnić wyników kontroli.

Afera miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, kiedy pracownicy szpitala w Dobrym Mieście wystosowali list do starosty olsztyńskiego, w którym oskarżyli dyrektorkę o mobbing. Zarzuty dotyczyły głównie zachowania szefowej ośrodka w stosunku do kadry pracowniczej, przede wszystkim tzw. białego personelu, czyli pielęgniarek, salowych. Reakcja starostwa była szybka. Dyrektorka szpitala została wysłana na przymusowy urlop (już z niego wróciła), a w placówce rozpoczęto skrupulatną kontrolę, podczas której rozmawiano z załogą.Kontrola zakończyła się w poniedziałek. Na biurko starosty Mirosława Pampucha trafił już protokół pokontrolny. Pracownicy starostwa nie chcą jednak jeszcze ujawniać jego treści.

— We wtorek będzie posiedzenie zarządu powiatu, który zapozna się z dokumentem. W tej chwili żadnych szczegółów nie możemy udzielić — powiedział  Zbigniew Szczypiński – członek zarządu powiatu.

Andrzej Abako, przewodniczący rady społecznej szpitala w Dobrym Mieście: — Na ewentualne jakiekolwiek decyzje będziemy musieli jeszcze poczekać. Zgodnie z obowiązującym prawem dyrektorka szpitala ma siedem dni na ustosunkowanie się do przedłożonego raportu —
Źródło Gazeta Olsztyńska
Aktualizacja:

Zarząd powiatu olsztyńskiego podjął ważną decyzję w sprawie szpitala w Dobrym Mieście, którym niedawno rozegrała się afera mobbingowa. Organ prowadzący placówkę przygotowuje się do ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora.

Niedawno  zarząd powiatu odwołał ze stanowiska dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej – Marię Mielniczek.

Do czasu ogłoszenia konkursu obowiązki dyrektora placówki będzie pełnił Wiesław Makowski, dotychczasowy główny księgowy ZZOZ w Dobrym Mieście.

Data ogłoszenia konkursu na dyrektora nie została jednak jeszcze ustalona. — To są bardzo poważne decyzje, dlatego daliśmy sobie jeszcze miesiąc czasu, ponieważ chcemy dokładnie przyjrzeć się sytuacji w szpitalu. Wtedy zdecydujemy o formie prowadzenia tej placówki — powiedział Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.
żródło: Gazeta Olsztyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


sześć − = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony : 80
Total Hits : 268668
Your IP Address: 54.173.214.227