Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie „sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób”. Zareagował też sanepid. To efekt zatrucia 87 osób w Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie i Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście.
W wyniku zatrucia ucierpiało w sumie 87 osób — 36 spośród 41 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bałtyckiej w Olsztynie oraz 51 z 81 pacjentów Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście. Trzy kobiety z DPS w Olsztynie przewieziono do szpitala. Jedna z nich, 86-letnia pani Jadwiga z Olsztyna, w niedzielę zmarła.

Sanepid wstępnie potwierdza, że to drobnoustroje były powodem epidemii. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie „sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób”. Firmie, która dostarczyła podejrzany obiad inspektor sanitarny już w poniedziałek zamknął kuchnię w Dobrym Mieście. Ale gotuje ona nadal w Lidzbarku Warmińskim i karmi kilkaset osób — dzieci i pacjentów szpitala.

Źródło: Gazeta Olsztyńska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


dziewięć − 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony :
Total Hits : 268694
Your IP Address: 54.173.214.227