Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Nie będzie remontu drogi Praslity, Mawry, Piotraszewo? Mieszkańcy drogę zablokują!

— Jesteśmy zdesperowani i rozżaleni. Od wielu lat walczymy o naprawę tej drogi. Teraz jest w tak fatalnym stanie, że stanowi zagrożenie naszego bezpieczeństwa. Koniec z obietnicami. Chcemy konkretnych działań! — napisali mieszkańcy wsi Praslity, Piotraszewo i Mawry w liście do starosty olsztyńskiego. Grożą, że już niedługo drogę zablokują. Starosta twierdzi, że na drogi pieniędzy nie ma.
Droga powiatowa łącząca Praslity, Piotraszewo i Mawry w gminie Dobre Miasto ma niespełna 9,5 km, ale mieszkańcy okolicznych wsi od wielu lat nie mogą doczekać się jej kapitalnego remontu. — Poruszanie się po tej drodze zagraża naszemu bezpieczeństwu i uniemożliwia m.in. uruchomienie przewozu osób — piszą rozżaleni. — Żaden przewoźnik nie jest zainteresowany świadczeniem usług na tak zniszczonej drodze. Martwimy się o osoby niepełnosprawne, które będą chciały dojechać do Środowiskowego Domu Społecznego, który w styczniu zostanie otwarty w Piotraszewie. Mamy nadzieję, że starosta potraktuje nas poważnie.

Milion za kilometr nowej drogi  Według Krystyny Plocek, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie, w wieloletnim planie inwestycyjnym rady powiatu tej drogi nie ma. — To bardzo stara, wąska i zjeżdżona droga, ale wciąż jest na bieżąco remontowana. Rzeczywiście, kwalifikuje się do kapitalnej przebudowy, ale to już poważna inwestycja. Za kilometr zupełnie nowej nawierzchni musielibyśmy zapłacić około półtora miliona złotych. Takimi środkami dzisiaj nie dysponujemy — wyjaśnia dyrektorka i odbija piłeczkę w stronę rady powiatu.

— To rząd powinien utworzyć specjalny fundusz na utrzymanie dróg powiatowych i gminnych, bo bez pomocy państwa nie będziemy w stanie zapewnić ich właściwego stanu — mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński, główny adresat listu i petycji podpisanej przez 120 mieszkańców zainteresowanych wsi. — Rozumiem rozżalenie i potrzebę remontu drogi do, ale nie na wszystkie inwestycje wystarcza nam środków z subwencji drogowej. Powiat olsztyński ma w zarządzie 860 km dróg powiatowych. Roczna subwencja państwa na inwestycje drogowe wynosi 3,5 mln zł, gdy na samo bieżące utrzymanie dróg przeznaczamy rocznie 7 mln zł. Stale dokładamy więc do dróg z własnego budżetu, przy czym zadbać musimy jeszcze o szkoły, szpitale i inne instytucje — tłumaczy starosta. I dodaje, że będzie się starał pozyskać pieniądze na remont drogi do Piotraszewa ze środków unijnych z perspektywy finansowej 2014-2020.
Co na to mieszkańcy Praslit, Piotraszewa i Mawr? — Chętnie pójdziemy śladem mieszkańców Barczewka, którzy walcząc o załatwienie remontu swojej drogi, zablokowali ją na znak protestu. Prosimy o zainteresowanie się naszym największym problemem i szybkie podjęcie działań.

 

Źródło: Gazeta Olsztyńska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


osiem × = 56

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony :
Total Hits : 268694
Your IP Address: 54.173.214.227