Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Komunikat Izby Celnej dotyczący działań kontrolnych paliwa przywożonego na terytorium RP przez podróżnych wielokrotnie przekraczających granicę na przejściach granicznych z Federacją Rosyjską

Izba Celna w Olsztynie informuje, że wzmożone działania kontrolne prowadzone na przejściach granicznych w istotnym stopniu ograniczyły proceder regularnego przywozu paliw w ilościach wskazujących na ich handlowy charakter. Analizując na bieżąco sytuację nielegalnego obrotu paliwami planowane jest przesunięcie ciężaru kontroli z przejść granicznych na ujawnianie nielegalnego handlu paliwami wewnątrz kraju.

Dostosowując metody kontroli do skali zagrożenia i dobierając środki współmierne do zjawiska nielegalnego wwozu paliw Izba Celna w Olsztynie od dnia 26.06.2013 r. ukierunkowuje swoje działania wobec podróżnych przewożących paliwo w pojazdach osobowych częściej niż 10 razy w miesiącu.

Izba Celna w Olsztynie komunikuje, iż działania kontrolne dotyczyć będą tylko tych osób, które z przywozu paliwa uczyniły regularny proceder w skali wskazującej na przywóz handlowy – niezależnie od narodowości, czy rodzaju dokumentu, którym posługują się przekraczając granicę.
Służba Celna prowadząc działania kontrolne przywozu paliw nie ogranicza wielokrotności przekraczania granicy przez obywateli Polski czy obcokrajowców a podróżni sami decydują, w ramach posiadanych zezwoleń, ile razy przekraczają granicę w ciągu dnia, czy w ciągu miesiąca. Działania Służby Celnej i ograniczenia prawne dotyczą przywozu towarów, w tym paliwa, w ramach dopuszczalnych norm, z uwzględnieniem okazjonalności przewozu i w ilościach niehandlowych.

Źródło:
Dyrektor Izby Celnej w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


− 5 = cztery

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony : 82
Total Hits : 268670
Your IP Address: 54.173.214.227