Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Maturzyści, którzy na tegorocznej maturze oblali  tylko jeden przedmiot mają ostatnią szansę na zaliczenie matury jeszcze w tym roku. Dzisiaj rozpoczęły się poprawki matur.

 

Do matury  w 2012 roku przystąpiło około 350.000  uczniów szkół średnich. Ze statystyk Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że co piąty zdający ten egzamin oblał. Nie dla każdego oznacza to konieczność rezygnacji ze studiów. Dla 13% maturzystów, tych którzy nie poradzili sobie tylko z jednym przedmiotem, jest jeszcze szansa na  przystąpienie  w sierpniu do egzaminu poprawkowego.
Egzamin poprawkowy z części ustnej odbędzie się w dniach 20–24 sierpnia. Część pisemna we wtorek 21 sierpnia 2012 r. o godz. 9.00.
Do 10 lipca uczniowie mogli składać deklaracje maturalne, w których zgłaszali chęć przystąpienia do egzaminu. Osoby, które przeoczyły tę datę, będą musiały poczekać do następnego podejścia – za rok. Szansa na dodatkowy egzamin nie przysługuje także osobom, które nie zdały dwóch lub więcej przedmiotów oraz tym, którym egzamin został unieważniony. Powodem takiego unieważnienia może być m.in. stwierdzenie niesamodzielnej pracy ucznia w trakcie matury.
Maturzyści, którym uda się poprawić egzamin w sierpniu, wciąż mają możliwość rozpoczęcia studiów od października. Wyższe uczelnie ciągle na nich czekają, np. na olsztyńskim UWM ciągle są wolne miejsca więc do poprawki warto podejść.Jednakże osoby, które nie czują się na siłach i nie chcą podchodzić do sierpniowego egzaminu mają możliwość poprawy matury przez najbliższe 5 lat. Jednak po tym terminie egzamin należy zdawać w pełnym zakresie. Moim zdaniem czekać nie warto i w tym przypadku powiedzenie co się odwlecze, to nie uciecze jest nie na miejscu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


× siedem = 21

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony :
Total Hits : 268694
Your IP Address: 54.173.214.227