Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Trzeciego września na terenie naszego województwa ruszy policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2012”, która trwać będzie do końca miesiąca.

 

Policjant z radaremDzisiaj czyli 3 września na terenie województwa warmińsko-mazurskiego rusza policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2012”, która trwać będzie do końca miesiąca.  Policyjne działania mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, które wraz z rozpoczęciem roku szkolnego będą stanowić liczną grupę użytkowników dróg. W pierwszych dniach września policjanci pełnić będą służby na przejściach w pobliżu szkół. Ich obecność ma przypomnieć kierowcom o konieczności zmniejszenia prędkości w tych miejscach i zachowania szczególnej uwagi, a uczniom o bezpiecznym przekraczaniu jezdni. Kontroli podlegać będą również autokary (tzw. gimbusy) którymi uczniowie będą dojeżdżać do swoich szkół. Pojazdy przewożące dzieci muszą być sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone, jednak doświadczenie z lat ubiegłych wskazuje, że przewóz dzieci nie zawsze jest organizowany prawidłowo. Wzmożone działania policji  mają przyczynić się do wyeliminowania przypadków kierowania pojazdami przez kierowców będących pod wpływem działania alkoholu oraz używania pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym.
Źródło: KWP 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


6 + jeden =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony :
Total Hits : 268694
Your IP Address: 54.173.214.227