Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Policjanci z regionu otrzymali w Mikołajki bogate prezenty. Komenda Główna Policji kupiła 6 samochodów. Wśród osób, które przekazały fundusze na ich zakup są: burmistrz miasta Barczewa, Olsztynka, Dobrego Miasta, wójtowie z gmin Dywity, Purda, Świątki oraz starosta i wicestarosta powiatu olsztyńskiego. Łączna suma przekazanych pieniędzy to ponad 200 tysięcy złotych. Nowe radiowozy przyczynią się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa w powiecie olsztyńskim.

Na drogach powiatu olsztyńskiego już od 6 grudnia będzie można zobaczyć nowe oznakowane i nieoznakowane radiowozy. Dzięki finansowemu wsparciu lokalnych samorządów, które zdecydowały się w połowie finansować ich zakup, Komenda Główna Policji kupiła 6 samochodów.

– Ta pomoc znacznie ułatwi nam pracę – mówi Krzysztof Asztemborski, komendant Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. – Stare auta są już wysłużone, zbyt dużo czasu spędzaliśmy z nimi w serwisie.

Od dziś nowe auto będzie służyło Komisariatowi Policji w Dobrym Mieście, który ma pod swoim zasięgiem gminy: Dobre Miasto, Świątki, Dywity i Jonkowo.

Dobre Miasto Nowe Radiowozy

Autor KMP

Przystosowane do służby w policyjnych barwach trzy samochody marki Kia Ceed wyposażone są w silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra i mocy 126 KM, 6-biegową skrzynię biegów i klimatyzację. Wszystkie radiowozy posiadają także szereg systemów bezpieczeństwa jazdy.

Oprócz oznakowanych pojazdów policjanci otrzymali też dwa nieoznakowane chevrolety i opla astrę.

Pojazdy będą wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy prewencji i kryminalnych z komisariatów w Barczewie, Dobrym Mieście, Olsztynku i Purdzie.

– Kontynuujemy program związany z doposażeniem jednostek policji na terenie Powiatu Olsztyńskiego – mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. – Jako samorząd powiatowy uważamy, że nic tak nie podnosi poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, jak szybka i skuteczna interwencja Policji. Stąd inwestowanie w samochody policyjne, które poprawiają mobilność tej służby – dodaje starosta.

Zakup był możliwy dzięki funduszom pochodzącym z lokalnych samorządów oraz budżetu Policji. Fundusze na ich zakup przekazali min. burmistrz miasta Barczewa, Olsztynka, Dobrego Miasta, wójtowie z gmin Dywity, Purda, Świątki oraz starosta i wicestarosta powiatu olsztyńskiego

Źródło KMP, wm.pl 

Jedna odpowiedź na „Nowe radiowozy w Dobrym Mieście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


8 − = sześć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony : 88
Total Hits : 268676
Your IP Address: 54.173.214.227