Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Już od 27 lipca mieszkańcy  powiatów znajdujących się przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim, dzięki udogodnieniom małego ruchu granicznego mają ułatwioną możliwość przekraczania granicy z Rosją.

Po stronie rosyjskiej małym ruchem granicznym objęty jest cały Obwód Kaliningradzki.

Zezwolenia na przekraczanie granicy dla obywateli Polski wydają  ambasada rosyjska w Warszawie oraz Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Gdańsku, natomiast Rosjanom – konsul RP w Kaliningradzie. Pierwsze zezwolenie jest wydawane na dwa lata, natomiast każde kolejne na pięć lat.

O pozwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego mogą ubiegać się osoby posiadające miejsce stałego zamieszkania w strefie przygranicznej od co najmniej trzech lat. Mały ruch graniczny dotyczy również ich współmałżonków i dzieci na utrzymaniu, nawet jeśli mieszkają w strefie przygranicznej krócej niż trzy lata. Ułatwienia obejmą również obywateli państw trzecich, którzy mieszkają w Obwodzie Kaliningradzkim i w polskiej strefie przygranicznej.

Mieszkańcy strefy przygranicznej mogą przekraczać granicę polsko – rosyjską wyłącznie drogą lądową i pod warunkiem, że będą mieli ważne zezwolenie na przekraczanie granicy oraz zaświadczenia o miejscu stałego zamieszkania w strefie przygranicznej. Czas pobytu w strefie przygranicznej drugiego państwa nie może być dłuższy niż łącznie 90 dni w ciągu półrocza. Podróżni przekraczający granicę na podstawie zezwoleń nie będą mieli stemplowanych paszportów.

Opłata za rozpatrzenie wniosku i wydanie zezwolenia to 20 euro – zwolnieni z niej są dzieci i młodzież do 16. roku życia, osoby, które przekroczyły 65 lat oraz inwalidzi wraz z osobami towarzyszącymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


9 + = szesnaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony :
Total Hits : 268694
Your IP Address: 54.173.214.227