Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Ponad miesiąc robili drogę w okolicach Dywit, teraz będą tydzień poprawiać. Regionalny oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nakazał wykonawcy poprawienie części świeżo budowanej drogi między mostem na Wadągu a granicą Dywit. W czwartek kierowcy wracający z pracy z Olsztyna znów stali w korkach.

Wykonawca — Strabag — remontował tu od kwietnia fragment drogi nr 51. — Podczas robót przeprowadziliśmy badania — mówi Karol Głębocki, rzecznik prasowy regionalnego oddziału GDDKiA.— Pobraliśmy próbki i skierowaliśmy je do naszego nowego laboratorium. Okazało się, że między warstwami asfaltu nie ma spójności, warstwy nie łączą się ze sobą. To błąd, stąd nasza decyzja.
Wykonawca musi poprawić drogę na własny koszt.Teraz, zdaniem GDDKiA, Strabag musi sfrezować po dwa metry asfaltu od każdej krawędzi drogi na długości około 1200 m. Frezowanie zaczęło się już w czwartek i ma potrwać tydzień. — Najprawdopodobniej wina leży po stronie materiału, którego użyliśmy, konkretnie siatki ułożonej między warstwami asfaltu — mówi Waldemar Królikowski z firmy Strabag. — Mimo zachowania zalecanych przez producenta siatki reżimów technologicznych, nie udało się dobrze wykonać zadania. Na drugim odcinku, na którym zastosowaliśmy inną siatkę, wszystko jest w porządku.Na pewno będą utrudnienia, wykonawca zapowiada ruch wahadłowy na poprawianym odcinku. Już wczoraj na wylocie z miasta pojawiły się korki. Strabag w rejonie Dywit przebudowywał dwa odcinki. Ten, do którego były uwagi i drugi od skrzyżowania w Dywitach z drogą na Różnowo, aż do wysokości autokomisu. Do drugiego odcinka GDDKiA nie miała uwag. Prace na obu odcinkach miały zakończyć się do 31 maja 2012 roku. Za wykonane roboty wykonawca dostanie ponad 2,4 mln złotych.
Składamy wyrazy współczucia osobom z okolic Dobrego Miasta pracującym w Olsztynie. Stanie w korku podczas powrotu po męczącym dniu pracy zdecydowanie do najmilszych nie należy

Źródło http://dywity.wm.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ dziewięć = 10

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony :
Total Hits : 268694
Your IP Address: 54.173.214.227