Strona nieoficjalna o Dobrym Mieście

Gmina stara się o unijne wsparcie rewitalizacji ul. Warszawskiej ze zmianą funkcji na plac miejski.

Kompleksowa modernizacja ulicy ma kosztować około 3 mln zł, z tego 70 proc. to byłaby pomoc finansowa z RPO. Miasto już złożyło wniosek w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Gdyby Dobre Miasto dostało eurodoatcję, to prace mogłyby ruszyć już w przyszłym roku. Po przebudowie ulica przypominałaby deptak, choć oczywiście nadal byłaby dostępna dla ruchu. Oprócz wymiany nawierzchni czy chodników projektzakłada także przebudową infrastruktury, w tym kanalizacji. Zostanie też wykonane nowe oświetlenie. Mają być dodatkowe miejsca parkingowe, nowe ławki i elementy małej architektury. Co ważne, zakłada się też budowę nowego przejścia i nowego skweru ze zdrojem ulicznym.Po remoncie od strony ul. Warszawskiej będzie się wjeżdżało na nowy plac targowy, którego budowa ruszy w przyszłym roku. Nowe targowisko powstanie przy ul. Zwycięstwa, naprzeciwko istniejącego obecnie targu. Inwestycja będzie kosztowała 1,42 mln zł, z tego unijna dotacja wyniesie 870 tys. zł.

za: wm.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


− 2 = cztery

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pogoda w Dobrym MieścieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


 


Data powered by

 
Stream
Zostań sponsorem
Jeśli chcesz zostać sponsorem strony www.dobre-miasto.com w zamian za umieszczenie stałego linka lub banneru skontaktuj się z nami.
>>Kontakt<<

Dodajemy właśnie możliwość publikacji własnych ogłoszeń
Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik (w tym spolszczenie interfejsu), ale ogłoszenia można już publikować.

Darmowe ogłoszenia Dobre Miasto

Ostatnio czytane
092109
W tym roku : 409
Dzisiejsze odsłony : 31
Total Hits : 268619
Your IP Address: 54.173.214.227